Лазаров ще играе на втория си ITF финал за сезона

ITF M25 Телави, полуфинал

Александър Лазаров – Алесандро Ингарао 6-2, 6-2

Александър Лазаров се класира за финала на турнира в Телави след категоричен успех над световния №928 Алесандро Ингарао. Българинът изигра пореден силен мач на надпреварата в Грузия и отново не загуби сет, достигайки до втория си финал на ниво ITF от началото на годината. В началото на юни четвъртата ни ракета достигна до заключителния сблъсък и на M15 турнира в Скопие, където обаче отстъпи пред тогавашния №410 в ранглистата Милан Закич.

Опонент на Лазаров в мача за титлата ще бъде победителят от мача между водача на схемата Владислав Орлов (№371 в ранглистата) и седмия поставен Александре Метревели (№615).

И двамата опоненти спечелиха първите си сервис геймове в двубоя, след което Лазаров взе инициативата и успя да реализира първия пробив, правейки резултата 3-1 в своя полза. Българинът можеше да натрупа по-сериозна преднина, но в петия гейм допусна обрат от 30-0 и Ингарао редуцира пасива си.

Това обаче не разколеба четвъртата ни ракета, който веднага върна брейка, а впоследствие го затвърди с гейм на нула. Италианецът опита да се противопостави, но Лазаров продължи да владее инициативата и надделя убедително с 6-2 в първата част.

Българинът спечели подаването си в началото на втората част, но Ингарао прекъсна серията му с гейм на нула. Лазаров обаче запази самообладание и отново наложи непосилно за италианеца темпо, като отново успя да реализира първия пробив в сета и натрупа комфортен аванс от 4-1.

Световният №928 намали резултата, но силите му не стигнаха за нещо повече. В следващите два гейма четвъртата ни ракета даде само една точка на опонента си и така триумфира с 6-2, 6-2 след едва 67 минути на корта.