Лазаров триумфира над Андреев в българския сблъсък във Форли

ATP Challenger Форли, втори квалификационен кръг

Адриан Андреев – Александър Лазаров 4-6, 5-7

Александър Лазаров се класира за основната схема на Чалънджър турнира във Форли след победа в два сета над Адриан Андреев. Двамата изиграха много интригуващ двубой, в който обаче световният №405 показа повече хладнокръвие и прецизност във важните моменти и успя да запише втори пореден успех от началото на годината.

Опонент на българина в първи кръг ще бъде вторият поставен Седрик-Марсел Щебе (№227).

Лазаров записа повече асове (4-1), но и направи повече двойни грешки (2-0). Четвъртата ни ракета реализира само две от деветте си точки за пробив (22%), но това бе достатъчно, тъй като Андреев оползотвори един от двата брейкпойнта, до които достигна (50%).

Лазаров пръв взе преднина, след като отрази два брейкбола в самото начало, но Андреев отговори с гейм на нула. Първият пробив в двубоя бе дело на световния №365, който при 2-3 спаси два поредни брейкпойнта на Лазаров и изравни резултата, след което осъществи пълен обрат за 4-3. След почивката обаче Алекс заигра много по-добре и постави под напрежение своя сънародник. Лазаров започна да пласира много добри атаки с бекхенд, които затрудниха сериозно Андреев, и в следващите три гейма загуби само една точка, записвайки решаващ пробив за 6-4.

В началото на втория сет Андреев повиши качеството на началния си удар и това му помогна да поведе с 2-0. Лазаров обаче стабилизира посрещането си и успя да вземе водачеството, като в маратонския четвърти гейм, продължил 12 минути, световният №405 пропусна четири брейкпойнта, преди все пак да успее да пробие.

Андреев обаче възстанови равенството, а в следващите пет гейма никой не успя да пробие и така се стигна до 6-5 в полза на Лазаров. При своите подавания четвъртата ни ракета все по-често атакуваше форхенда на своя сънародник, а опитите за агресивен ретур на Андреев доведоха до множество грешки от негова страна.

В дванадесетия гейм преобладаваха дългите разигравания, в които Лазаров принуждаваше Андреев да тича по целия корт, но третата ни ракета показа много солидна игра в защита и това му помогна да отрази три мачпойнта, до които неговият опонент достигна. Лазаров обаче достигна до още една възможност за приключването на двубоя, при която Андреев изпрати топката далеч в аут при опит за атака с бекхенд и по този начин четвъртата ни ракета триумфира с 6-4, 7-5 след 1 час и 53 минути на корта.