Лазаров записа разгромна победа в първия си мач за годината

ATP Challenger Форли (Италия), първи квалификационен кръг

Александър Лазаров – Чезаре Карпано 6-1, 6-1

Александър Лазаров започна сезон 2022 с убедителна победа. Българинът премина първия кръг от квалификациите за Чалънджър турнира във Форли след двусетов успех над участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Чезаре Карпано. Лазаров доминираше напълно и не остави никакви шансове на опонента си, приключвайки двубоя за по-малко от час.

В следващата фаза бихме могли да видим изцяло български сблъсък между Лазаров и Адриан Андреев. Това ще се случи, ако Андреев победи Владислав Манафов по-късно тази вечер.

Лазаров не направи нито енда двойна грешка, като в същото време бе много по-резултатен както на сервис (29-15), така и на ретур (25-9). Четвъртата ни ракета реализира пет от десетте си точки за пробив (50%) и нито веднъж не позволи на противника си да стигне до брейкпойнт.

Българският тенисис проби още в първия гейм, след което затвърди брейка за 2-0. Карпано намали резултата, но Лазаров бързо си върна инициативата и не даде повече геймове на италианеца до края на сета.

Силната серия на Лазаров продължи и той поведе във втората част, но след това пропусна две поредни възможности за пробив и позволи на Карпано да възстанови равенството. Това обаче бе последният позитивен момент за италианеца в двубоя. Лазаров загуби само шест точки в следващите пет гейма и по този начин оформи крайното 6-1, 6-1 след едва 49 минути на корта.