Донски започна с победа участието си в Монастир

ITF M15 Монастир, първи кръг

Александър Донски – Шинтаро Имай 7-5, 6-4

Александър Донски започна участието си на тазседмичния турнир на ITF в Монастир с двусетов успех над световния №365 Шинтаро Имай. Българинът изигра много добър мач, като владееше инициативата през почти цялото време и превъзхождаше своя противник в почти всеки компонент от играта.

Следващият опонент на Донски ще бъде победителят от мача между Гуидо Хусто (№733 в световната ранглиста) и Такаши Сайто (№845).

Откриващият сет бе много оспорван, като и двамата опоненти спечелиха първите си три сервис гейма. Имай успя да обърне резултата и да поведе с 4-3 след пробив на 15, но Донски бързо възстанови равенството. Българинът си върна водачеството с гейм на нула, но впоследствие японецът изравни за 5-5. Донски обаче отново излезе напред в резултата, след което реализира решаващ пробив, който му донесе успеха със 7-5 в първия сет.

Вторият сет започна равностойно, като Донски на два пъти поведе в резултата, но неговият опонент съумяваше да изравни. След това обаче българинът вдигна значително темпото и изигра най-силния си период в мача. В следващите три гейма Донски даде само три точки на Имай и по този начин натрупа аванс от 5-2.

Мачът изглеждаше решен, но японецът върна интригата, като спечели подаването си в осмия гейм, след което реализира пробив за 5-4. Донски обаче не му позволи да продължи да се надява на обрат и прекъсна серията му точно навреме, триумфирайки със 7-5, 6-4 след малко под два часа на корта.