Александър Лазаров претърпя поражение на старта на квалификациите в Анталия

Antalya Open, първи квалификационен кръг

Александър Лазаров – Лукас Мийдлер 6-1, 3-6, 3-6

Александър Лазаров отпадна на старта на квалификациите на ATP турнира в Анталия след разочароваща загуба от 306-ия в света Лукас Мийдлер. Българинът владееше напълно положението на корта до началото на втория сет, когато позволи на опонента си да върне интригата в мача. Третата ни ракета не успя отново да намери верния ритъм и загуби сблъсъка с австриеца, чиито треньор е Волфганг Тийм – бащата на световния №3 Доминик Тийм.

Мачът започна с гейм на нула за Мийдлер, но вместо да разколебае Лазаров това сякаш мотивира още повече третата ни ракета. Българинът се измъкна от много трудна ситуация във втория гейм, когато успя да отрази три точки за пробив и изравни резултата в сета, след което реализира първия пробив в мача и поведе с 2-1.

Българинът продължи да доминира и спечели четвъртия гейм на нула, след което стигна до нов пробив и натрупа комфортна преднина от 4-1. Мийдлер опита да окаже съпротива, но Лазаров продължи да превъзхожда опонента си и спечели следващите два гейма, приключвайки сета при категоричното 6-1 в своя полза след едва 24 минути игра.

Вторият сет започна много силно за Лазаров, който отново излезе напред в резултата след гейм на нула. След това обаче българинът си позволи отпускане, от което неговият опонент се възползва максимално. Мийдлер първо изравни резултата, след което направи обрат, пробивайки за 2-1. В четвъртия гейм Лазаров отрази два от трите поредни геймбола, пред които бе изправен, но това се оказа недостатъчно и неговият опонент увеличи преднината си в сета.

Двамата си размениха по още един гейм, след което Лазаров добави още един гейм на нула в актива си, намалявайки резултата на 4-3. Веднага след това обаче Мийдлер стигна до решаващ пробив и приключи сета с гейм на нула.

Австриецът продължи да играе силно и спечели първия гейм от заключителния сет. Във втория Лазаров поведе с 30-0, но не успя да се възползва от добрата възможност и позволи на опонента си да осъществи обрат. Родният тенисист спаси две точки за пробив, но при третата си възможност Мийдлер постигна целта си и поведе с 2-0 в сета. Австриецът продължи да контролира събитията на корта като спечели и следващия гейм, натрупвайки солидна преднина от 3-0.

Мийдлер продължи да владее инициативата и до голяма степен уби интригата в мача като спечели сравнително лесно и четвъртия гейм. Лазаров отказа да се предаде и реализира пробив, с който намали резултата на 4-2, но веднага след това неговият опонент прекрати устрема му с гейм на нула.

В осмия гейм австриецът имаше възможност да приключи мача, но Лазаров показа характер като първо спаси мачпойнта, а след това спечели гейма, правейки резултата 5-3. В деветия гейм българинът стигна до точка за пробив, която обаче бе спасена от Мийдлер. Веднага след това пред австриеца се откри нова възможност за спечелването на мача, която той не пропусна и оформи крайното 1-6, 6-3, 6-3 в своя полза.