Азаренка елиминира Кербер и достигна до 1/4-финалите в Берлин

Bett1Open, осминафинал

Виктория Азаренка – Анджелик Кербер 6-3, 7-5

Виктория Азаренка продължи доброто си представяне на WTA 500 турнира в Берлин и достигна до четвъртфиналите на надпреварата, след като победи Анджелик Кербер в най-очаквания мач от днешната програма. Белорускинята се озова в много трудна ситуация, като изоставаше с 1-4 във втория сет, но въпреки това двукратната шампионка на Australian Open не позволи на Кербер да изравни резултата в мача и отстрани първата ракета на Германия.

В следващата фаза Азаренка ще се изправи срещу победителката от мача между Каролина Плишкова и Джесика Пегула, които играят по-късно днес.

Най-ефективното оръжие в арсенала на Азаренка бе сервисът. И двата аса в мача бяха дело на белорускинята и макар да направи повече двойни грешки (6-2), световната №16 имаше сериозно предимство по отношение на спечелените на сервис точки (46-28). И пред двете опонентки се откриха по пет възможности за пробив, като реализираните бяха 4-2 в полза на Азаренка.

Белорускинята първа взе преднина в резултата, след като спаси два брейкпойнта в откривашия гейм, но Кербер успя да изравни. В следващите четири гейма никоя от двете не достигна до възможност за пробив и така равенството се запази до 3-3. Впоследствие обаче Азаренка вдигна значително темпото и изненада неприятно своята опонентка. Втората ракета на Беларус спечели два поредни гейма на нула, след което затвърди пробива си и по този начин надделя с 6-3 в първата част.

Както Кербер, така и Азаренка спечелиха първите си сервис геймове във втория сет, но след това германката изигра най-силния си период в мача и натрупа аванс от 4-1. Нейната опонентка обаче намали изоставането си, след което проби за 4-3. Кербер възстанови разликата от два гейма и изглеждаше, че е съвсем близо до спечелването на сета. Азаренка обаче записа пробив на нула, след което затвърди брейка и възстанови равенството при 5-5.

Белорускинята продължи да доминира и отново проби сервиса на Кербер, достигайки до три поредни мачбола. Те бяха спасени от германката, но малко след това пред Азаренка се откри нова възможност за спечелването на мача, от която тя се възползва и оформи крайното 6-3, 7-5 след 1 час и 23 минути игра.