18-годишната Тусон на полуфинал в Лион

Open 6ème Sens – Métropole de Lyon, четвъртфинал
Клара Тусон – Камила Джорджи 6-3, 6-1

18-годишната квалификантка Клара Тусон продължава великолепното си представяне на WTA 250 турнира в Лион. Датчанката вече е на своя първи WTA полуфинал след категоричен успех с 6-3, 6-1 над Камила Джорджи за час и 10 минути игра.

За световната №139 това е едва трето участие в основна схема на WTA турнир, а в петте си мача през тази седмица тя така и не е загубила повече от четири гейма в един сет.

След успешното преминаване на квалификациите Тусон отстрани №1 в схемата Екатерина Александрова в първия кръг, след което не остави шансове и на Тимеа Бабош.

Така Тусон вече е в серия от 9 поредни победи, след като миналия месец спечели титлата на ITF W25 турнира в Алтенкирхен. От началото на 2021 тя има 17 победи и само 3 поражения.

В първия четвъртфинал в петък Тусон доминираше в разиграванията от основната линия, а и на сервис. След размяна на ранни пробиви датчанката поведе с 3-2 след хубав бекхенд уинър и оттам насетне пое контрола върху мача. След това 18-годишната тенисистка загуби само 6 точки на сервис.

Играта на Джорджи изобщо не спореше като тя направи 8 двойни грешки и още много непредизвикани от основната линия. На полуфинал бившата №1 при девойките очаква победителката от мача между №4 в схемата Кристина Младенович и №7 Паула Бадоса.