Кузманов се класира за 1/8-финала на турнира в Почевструм

ATP Challenger, PotchOpen 1 (ЮАР), първи кръг

Димитър Кузманов – Праджнеш Гунесваран 6-3, 6-4

Димитър Кузманов се класира за 1/8-финалите на Чалънджър турнира в Почевструм (ЮАР) след победа в два сета над Паржнеш Гунесваран. Индиецът, който е №131 в световната ранглиста, бе първи поставен в схемата.

Следващият опонент на Кузманов ще бъде победителят от мача между квалификанта Райън Пенистън (№ 380 в ранглистата) и Елиот Беншетри (№227).

Кузманов записа по-малко асове (1-4) и направи повече двойни грешки (3-1) от своя опонент. За сметка на това обаче втората ни ракета бе много по-ефективен при точките си за пробив. Кузманов реализира четири от седемте си брейкпойнта (57%), докато Гунесваран реализира само две от деветте си възможности за пробив (22%).

Кузманов пръв поведе в резултата, но Гунесваран изравни след гейм на нула. Това обаче не обезвери пловдивчанина и той заигра значително по-добре в следващите минути. Кузманов си върна водачеството, а в четвъртия гейм увеличи преднината си след като осъществи първия пробив в мача. Силното представяне на българина продължи и той поведе с 4-1 след като в петия гейм спаси два поредни брейкпойнта на опонента си.

Гунесваран обаче върна интригата като записа нов гейм на нула, след което проби сервиса на Кузманов за 4-3. Българинъ обаче отново успя да намери верния ритъм и стигна до нов пробив, който се оказа решаващ за успеха му с 6-3 в първия сет.

Втората част не започна никак добре за Кузманов. Гунесваран спечели първия гейм, след което стигна до две поредни точки за пробив във втория. Те бяха отразени от Кузманов, който изравни резултата, но впоследствие индиецът все пак успя да пробие и да поведе с 3-1.

Пловдивчанинът обаче върна пробива и възстанови равенството, след което двамата си размениха по един гейм за 4-4. Кузманов реализира много важен пробив и поведе в резултата, след като спечели деветия гейм на нула, а в десетия отново игра по-добре от своя опонент и оформи крайното 6-3, 6-4 след 1 час и 17 минути игра.

Днешната победа ще донесе на втората ни ракета 7 точки за световната ранглиста, както и 860 долара от наградния фонд на надпреварата.