Костова претърпя поражение на 1/4-финалите в Дубай

ITF M25 Дубай, 1/4-финал

Елица Костова – Юлия Хатука 2-6, 5-7

Елица Костова отпадна от турнира на ITF в Дубай с награден фонд 25 хил. долара след загуба в два сета от световната №300 Юлия Хатука на 1/4-финалите. Четвъртата ни ракета показа много добра игра във втория сет, но това не бе достатъчно и тя не успя да запише трета поредна победа в надпреварата.

Достигането до тази фаза на турнира ще донесе на Костова 11 точки за световната ранглиста, както и 672 долара от наградния фонд.

В хода на мача българката записа по-малко асове (4-6), но и направи по-малко двойни грешки от своята опонентка (1-5). Костова спечели повече точки на втори сервис (16-12) и реализира единствения бейкпойнт, до който достигна, но Хатука оползотвори четири от своите тринадесет.

Мачът не започна добре за Костова, тъй като нейната опонентка реализира ранен пробив и поведе с 2-0. Българката намали изоставането си, но веднага след това Хатука отново проби и успя да натрупа солидна преднина от 5-1. Костова спечели убедително седмия гейм и поведе с осмия, но белорускинята успя да си върне инициативата и да се наложи с 6-2 в първата част.

Четвъртата ни ракета подобри значително представянето си във втората част и на три пъти поведе в геймовете, но нейната опонентка не ѝ позволи да се откъсне в резултата и успяваше да изравни. Хатука отново бе тази, която реализира първия пробив в сета, след който осъществи пълен обрат и се доближи само на гейм от победата, повеждайки с 5-3.

Костова обаче не бе готова да се предаде и спечели следващото си подаване, след което върна пробива за 5-5. Веднага след това обаче Хатука отново проби сервиса на българката, а впоследствие спечели убедително дванадесетия гейм, като по този начин оформи крайното 6-2, 7-5 в своя полза след 1 час и 43 минути игра.