Андрееску записа нова победа на Miami Open

Miami Open, 1/4-финал

Бианка Андрееску – Сара Сорибес Тормо 6-4, 3-6, 6-3

Шампионката на US Open за 2019 г. Бианка Андрееску намери място в полуфиналната фаза на турнира в Маями след трисетов успех над световната №58 Сара Сорибес Тормо. Предстоящият полуфинал щебъде втори за канадката от началото на сезона, както и неин трети на ниво WTA 1000.

В спор за място в мача за трофея Андрееску ще се изправи срещу Мария Сакари, която снощи отстрани Наоми Осака.

Сорибес Тормо спечели повече точки на сервис (44-40), но Андрееску имаше значителен превес при тези на ретур (52-40). Двете опонентки показаха огромни колебания при възможностите си за пробив, като пропуснаха общо 18 такива – Андрееску реализира девет от своите 18 (50%), докато Сорибес Тормо оползотвори осем от 17-те си брейкпойнта (43%).

Мачът започна отлично за Сорибес Тормо, която реализира ранен пробив и натрупа солиден аванс от 3-0. Андрееску обаче върна интригата като намали резултата на 3-2 преди испанката да прекъсне серията ѝ, спечелвайки шестия гейм. Световната №9 обаче не се предаде и отново проби, като по този начин възстанови равенството при 4-4. Усетила колебанията в играта на испанката, Андрееску повиши още повече темпото и в следващите два гейма даде само една точка на своята опонентка, триумфирайки с 6-4 в първия сет.

Вторият сет бе наистина необикновен, тъй като в него станахме свидетели на цели осем пробива. Никой от опонентките не успя да спечели подаването си в първите седем гейма, като по този начин резултатът стана 4-3 в полза на Сорибес Тормо. Испанката първа успя да затвърди пробива си и спечели осмия гейм, след което реализира още един, решаващ брейк, и спечели се наложи с 6-3, довеждайки мача до трети сет.

Сорибес Тормо на два пъти поведе в резултата, но Андрееску не ѝ позволи да натрупа преднина и успя да осъществи пълен обрат, пробивайки за 3-2. Канадката увеличи преднината си след като в шестия гейм отрази три поредни точки за пробив, а впоследствие самата тя успя отново да реализира брейк и направи огромна крачка към победата, повеждайки с 5-2.

Андрееску стигна до три поредни брейкпойнта, но Сорибес Тормо спаси първия от тях. При следващата си възможност обаче осмата в схемата не допусна грешка и спечели мача с 6-4, 3-6, 6-3 след 2 часа и 38 минути на корта.

„След първия сет, честно казано, бях много изморена, но и двете се борихме много здраво. Тя е невероятен боец. Нямам представа как успях да се справя, но дадох всичко от себе си и съм много щастлива“ каза канадката в интервюто си след мача.