Лазаров и Донев загубиха мача на двойки срещу Мексико

Купа „Дейвис“, Световна група II, плейоф

Александър Лазаров/Габриел Донев – Ханс Хах/Мигел Анхел Рейес Варела 4-6, 4-6

Александър Лазаров и Габриел Донев претърпяха поражение в днешния сблъсък на двойки срещу Ханс Хах и Мигел Анхел Рейес-Варела в мача между България и Мексико от плейофите за купа „Дейвис“. Българските тенисисти започнах по-добре в началото и на двата сета, но впоследствие отстъпиха инициативата на своите опоненти и допуснаха поражение.

Така Мексико вече води с 2-1 победи срещу „трикольорите“.

Донев и Лазаров спечелиха първия гейм, но след това позволиха на Хах и Варела да запишат пробив, след който мексиканците поведоха с 3-1. Това се оказа решаващият момент в сета, тъй като до неговия край никой от двата отбора не допусна грешка при своите сервис геймове и така играчите на гостите се наложиха с 6-4 в първата част.

Вторият сет също започна с гейм за Лазаров и Донев, но техните опоненти възстановиха равенството. Българите обаче отново поведоха, а в четвъртия гейм стигнаха до възможност за пробив. Родните национали обаче не успяха да оползотворят чудесния шанс и резултатът стана 2-2.

Двете отбора си размениха по още един гейм, след което Лазаров и Донев поведоха с 4-3 след гейм на нула. След това обаче двамата отново пропуснаха брейкпойнт и се стигна до ново равенство, а в деветия гейм Хах и Варела отново успяха да пробият първи и резултатът стана 5-4 в тяхна полза. Опитните мексиканци не пропуснаха чудесната възможност и спечелиха и следващия гейм, оформяйки крайното 6-4, 6-4 в своя полза след 1 час и 18 минути игра.