Нов сутрешен мач за Андреев, по-късно начало за Кузманов (програма)

Преди минути бе публикувана програмата за утрешния ден от турнира на ATP в Анталия. В 09:00 ч. българско време Адриан Андреев ще открие програмата на корт №2 с мач срещу представителя на домакините Марсел Илхан.

За родния тенисист това е дебют в основната схема на ATP турнир. 19-годишният софиянец премина без загубен сет през квалификациите, като записа победи над намиращите се доста по-високо от него в световната ранглиста Лукас Клайн и Андреа Вавасори.

Няколко часа по-късно своя първи мач в турнира ще изиграе и Димитър Кузманов. Българинът ще се изправи срещу световния №55 Ласло Джере в трети мач от програмата на корт №1.

Подобно на Андреев, Кузманов също премина през двата квалификационни кръга. Втората ни ракета победи първо шампиона на Sofia Open за 2018 г. Мирза Башич, а по-рано днес записа драматична победа над 278-мия в света Андреа Пелегрино.