Цветана Пиронкова допусна обрат срещу Крейчикова и отпадна от Ролан Гарос

Ролан Гарос, трети кръг

Цветана Пиронкова – Барбора Крейчикова 7-5, 4-6, 3-6

Цветана Пиронкова загуби в три сета от Барбора Крейчикова в трети кръг на тазгодишното издание на Ролан Гарос. Мачът беше много равностоен, като двете опонентки много трудно достигаха до пробиви. Пиронкова спечели първия сет, но след това допусна обрат и така приключи участието си на тазгодишния турнир в Париж.

Първи сет:

Пиронкова допусна изравняване от 30-0 в първия гейм, но след това българката успя да спечели гейма след две много добре премерени атаки. Крейчикова започна да атакува по-агресивно и този подход даде резултат, като чехкинята приключи втория гейм с директна точка от сервис.

Крейчикова продължи да атакува със силни форхенди в дъното на корта, но Пиронкова вече беше подготвена и изненада опонентката си с няколко много прецизни удара, които ѝ помогнаха да спечели третия гейм и отново да излезе напред в резултата.Пиронкова достигна до първата точка за пробив в мача, но не се възползва от възможността и нейната опонентка успя да осъществи обрат и отново да изравни геймовете.

Крейчикова започна да играе все по-смело и уверено и достигна до две точки за пробив, които бяха отразени от Пиронкова. Третият опит на чехкинята се оказа успешен, след като Пиронкова допусна двйна грешка в най-неподходящия момент и първия пробив в мача стана факт.Крейчикова продължи да атакува целеустремено, но Пиронкова демонстрира чудесна защита, като приключи гейма със зрелищен минаващ удар.

Първият сервис на Пиронкова се подобри, а това, в комбинация с много прецизните къси топки при мрежата, се оказа непосилно за Крейчикова и българката също стигна до пробив.Пловдивчанката поведе в осмия гейм, но не успя да се възполза от психологическото си предимство и позволи на Крейчикова да възстанови равенството в сета. Пиронкова бе на път да изпусне преднина от 40-0 в деветия гейм, но Крейчикова направи услуга на българката, като изпрати една от атаките си далеч в аут и така пловдивчанката отново се оказа напред в резултата.

Пиронкова спаси геймпойнт на Крейчикова и бе на две точки от спечелването на сета при 40-40, но чехкинята бе по-презицна в решаващите мигове и резултатът в сета отново бе изравнен. В единадесетия гейм българката спаси две поредни точки за пробив, след което осъществи обрат и отново се оказа напред в резултата при 6-5. Пиронкова държеше инициативата през почти целия гейм, като стигна до два сетбола, които бяха спасени от Крейчикова, но при третия си опит българката беше безупречна и взе преднина в мача.

Pironkova

Втори сет:

В началото на втория сет Пиронкова изигра много добър гейм от тактическа гледна точка и успя да спечели подаването си. Атаките на Крейчикова отново станаха много агресивни и разнообразни и това изненада неприятно Пиронкова, която допусна нейната съперничка да изравни резултата. В третия гейм българката показа липса на концентрация и допусна няколко непредизвикани грешки, което позволи на Крейчикова да осъществи пробив и да обърне резултата.

Чехкинята продължи да се възползва от колебливостта в атаките на Пиронкова и успя да затвърди пробива, повеждайки с 3-1. Родната тенисистка накара опонентката си да се движи по целия корт и тази тактика се оказа успешна, като българката навакса пасив от 0-30, дошъл след две непредизвикани грешки, и успя да намали пасива си в сета. Крейчикова обаче продължи да атакува много мощно и уверено и успя да възстанови разликата от два гейма.

Пиронкова успя да прекъсне серията на своята опонентка и да върне интригата в сета като спечели седмия гейм след няколко много прецизни атаки. Крейчикова отново демонстрира много динамична и разнообразна игра, най-вече в атака, и това ѝ позволи да възстанови преднината си от два гейма.

Българката беше изправена пред сетбол, който обаче успя да спаси, а след това спечели деветия гейм след безупречен уинър и непредизвикана грешка на своята съперничка. Чехкинята отново атакуваше смело с бързи и дълбоки удари в дъното на корта, които ѝ позволиха да вземе решаващо предимство в разиграванията и да стигне до успеха в сета.

PARIS, FRANCE - SEPTEMBER 28: Tsvetana Pironkova of Bulgaria plays a backhand during her Women's Singles first round match against Andrea Petkovic of Germany on day two of the 2020 French Open at Roland Garros on September 28, 2020 in Paris, France. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Трети сет:

Крейчикова продължи доброто си темпо от края на втория сет и успя да вземе преднина в началото на заключителната част. Чехкинята изигра най-силния си гейм от началото на мача и стигна до пробив, след като не даде дори точка на Пиронкова.

Пиронкова успя да намали пасива си след като отново показа чудесната защита, която демонстрираше в първия сет. Българката намали грешките си и движеше противничката си по целия корт, като това ѝ динесе успех. Четвъртият гейм се оказа един от най-оспорваните в мача до момента, като двете опонентки си размениха лидерството на няколко пъти, но в крайна сметка Крейчикова бе тази, която успя да се наложи.

Пиронкова отговори на предизвикателството на чехкинята по възможно най-добрия начин – с много смела и уверена игра, като спечели гейма на нула. Крейчикова успя да охлади ентусиазма на българката с нов много силен гейм, в който атаките по линията отново се получиха за 114-тата в света.

Пиронкова отново демонстрира пословичния си боен дух, като записа нов гейм на нула и по този начин запази жива интригата при 4-3. В следващия гейм поведе с 30-15, но не успя да задържи преднината си и Крейчикова отново поведе с два гейма. Цветана Пиронкова изигра най-слабия си гейм в мача в най-неподходящия момент, като позволи на Крейчикова да стигне до три поредни мачбола.