Мугуруса не срещна трудности с Плишкова и продължава напред на Ролан Гарос

Roland Garros, втори кръг

Кристина Плишкова – Гарбине Мугуруса 3-6, 2-6

Гарбине Мугуруса намери място в третия кръг на Ролан Гарос след комфортна победа в два сета над Кристина Плишкова. Мачът започна с гейм на нула за испанката, но веднага след това Плишкова проби и стигна до обрат в резултата.

Радостта на чехкинята не продължи дълго, тъй като Мугуруса започна да демонстрира все по-агресивна и динамична игра, която помогна на испанката да стигне до пробив и да запише зрелищен обрат, оравейки резултата 5-2 в своя полза. Плишкова върна един гейм, но шампионката в турнира за 2016 г. не позволи на своята опонентка да съживи интригата в сета и спечели комфортно с 6-3.

Плишкова взе преднина в началото на втория сет, но Мугуруса отговори с гейм на нула и възстанови равенството. Чехкинята отново излезе напред след маратонски трети гейм, в който спаси две точки за пробив, но това бе последният позитивен момент за нея в този мач.

Подобно на първия сет, Мугуруса и този път вдигна рязко оборотите, като този път испанката спечели цели пет поредни гейма, като по този начин оформи крайното 6-3, 6-2 и приключи мача само след 69 минути игра.

Следващата опонентка на Мугуруса ще бъде американката Даниел Колинс, която във втори кръг победи Клара Таусон с 6-2, 6-3.