Цветана Пиронкова е във втори кръг на квалификациите на Australian Open след разгромна победа

Australian Open, първи квалификационен кръг

Цветана Пиронкова – Киока Окамура 6-0, 6-1

Цветана Пиронкова се класира за втория квалификационен кръг на Australian Open след убедителна победа в два сета над 238-мата в света Киока Окамура. Пловдивчанката доминираше категорично през целия мач и не остави никакво съмнение в това коя е по-добрата тенисистка. В следващия кръг Пиронкова ще се изправи срещу победителката от мача между На-Лае Хан и Юлия Грабер.

Българката записа 2 аса в хода на мача, докато нейната опонентка не успя да го стори нито веднъж, като освен това първата ни ракета не направи нито една двойна грешка. Пиронкова имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на първи сервис точки, където регистрира 81% ефективност срещу едва 40% за Окамура. Българката реализира 50% от точките си за пробив (5 от 10), докато Окамура не успя при нито един от двата си опита.

В първия сет интрига на практика нямаше, като Пиронкова заигра чудесно още от самото начало и не остави никакви шансове на своята опонентка, разгромявайки я с 6-0 само за 26 минути игра. Единственият по-оспорван гейм бе вторият, когато българката пропусна четири точки за пробив преди все пак да успее да удвои преднината си в сета.

Силната серия на първата ни ракета продължи и в началото на втория сет, в който тя спечели откриващия гейм. Окамура успя да изравни резултата след гейм на нула, но това бе единственият позитивен момент за нея в срещата.

Пиронкова пордължи да доминира категорично до края на мача и не даде повече геймове на опонентката си. В седмия българката трябваше да спаси две точки за пробив, но това по никакъв начин не наруши нейния ритъм и тя спечели и този гейм, оформяйки категоричното 6-0, 6-1 в своя полза след 1 час и 10 минути на корта.