Шеста поредна загуба за Вики Томова

Winners Open, първи кръг

Виктория Томова – Михаела Бузарнеску 2-6, 3-6

Виктория Томова отпадна още на старта на WTA 250 турнира на клей в румънския град Клуж-Напока. В мача си от първи кръг поставената под №7 допусна четвърто поражение от четири мача срещу представителката на домакините Михаела Бузарнеску – 6-2, 6-3 в полза на световната №170.

Софиянката изигра слаб мач на сервис като не успяваше да печели достатъчно точки и на първи сервис (44%), което предопредели до голяма степен проблемите ѝ в мача. Тя допусна общо 6 пробива, като на свой ред реализира 3, но те не бяха достатъчни.

Така Томова записва шеста поредна загуба – негативна серия, започнала от втория кръг на квалификациите на Уимбълдън. В WTA тура последният ѝ успех си остава този над Река Лука Яни на четвъртфиналите на турнира в Белград.

Мачът започна с пет поредни гейма в полза на участвалата на Олимпийските игри Бузарнеску, която  имаше и сетбол за 6-0 преди Томова за първи път да спечели подаването си. След него последва и първи пробив в полза на българката, но румънката обаче не допусна нов брейк до края на сета.

Във втората част Бузарнеску отново проби за 2-0, което даде начало на серия от четири поредни пробива. Томова успя и да изравни за 3-3 след маратонски гейм, в който отрази четири брейкбола.

При 4-3 Бузарнеску реализира решителния пробив, след който на собствен сервис реализира още първия си мачбол.

Във втори кръг румънката ще срещне испанката Лара Аруабарена, победила с 6-0, 6-0 друга представителка на домакините в лицето на Евелин Тирон.