Виктория Томова претърпя поражение на старта в Белград

Belgrade Ladies Open, първи кръг

Виктория Томова – Юле Ниймайер 3-6, 6-7(10)

Виктория Томова приключи участието си на WTA 125 турнира в Белград след като загуби в два сета от световната №147 Юле Ниймайер. Мачът можеше да се развие по различен начин, но българската тенисистка пропусна три сетбола в драматичния тайбрек във втория сет. Така единствената останала в надпреварата българка е Елица Костова, след като по-рано днес Изабелла Шиникова бе елиминирана от първата в схемата Анна Блинкова.

Мачът започна с гейм за Томова, но впоследствие Ниймайер взе инициативата и раелизира първия пробив в мача, повеждайки с 3-1. Втората ни ракета опита да намали изоставането си, но така и не успя да стигне до брейкпойнт в хода на сета. Ниймайер продължи да поддържа разликата от два гейма, а в деветия гейм осъществи нов пробив, който ѝ донесе успеха с 6-3 в откриващия сет.

Германката поведе в началото на втората част, но Томова възстанови равенството след като отрази два брейкпойнта във втория гейм. Ниймайер обаче си върна водачеството, след което проби сервиса на втората ни ракета и направи резултата 3-1 в своя полза.

Ситуацията изглеждаше безнадеждна за Томова, но тя бе решена да се бори докрай. Българката заигра много по-офанзивно и успя да изненада неприятно своята опонентка, като реализира два пробива и осъществи обрат за 4-3.

Ниймайер обаче прекъсна серията на Томова и възстанови равенството, след което втората ни ракета пропусна брейкпойнт и германката отново излезе напред при 5-4. Световната №119 обаче не позволи на опонентката си да стигне до решаващ пробив и сетът трябваше да бъде решен след тайбрек.

В него Томова поведе с 2-0, но Ниймайер отговори с три поредни точки. Двете опонентки на няколко пъти си размениха водачеството, като германката стигна до мачпойнт при 6-5. Той обаче бе спасен от Томова, след което българката отрази втори мачбол. Впоследствие пред българката се откриха три възможности за спечелването на сета, но тя не успя да се възползва от нито една от тях. Т

ези пропуснати шансове струваха скъпо на Томова, тъй като малко след това Ниймайер успя да реализира четвъртия мачпойнт, до който достигна, и по този начин триумфира с 6-3, 7-6(10) след 1 час и 44 минути на корта.