Томова претърпя поражение във втория кръг в Андрезю-Бутеон

ITF W60, Андрезю-Бутеон (Франция), втори кръг

Виктория Томова – Катинка Фон Дайхман 0-6, 4-6

Виктория Томова отпадна от турнира на ITF в Андрезю-Бутеон след загуба в два сета от намиращата се на 275-а позиция в световната ранглиста Катинка Фон Дайхман от Лихтенщайн. Българката не успя да демонстрира добрата форма, която показа в първата фаза, и днес бе категорично надиграна от своята опонентка.

Решаващият компонент от мача бяха спечелените на първи сервис точки, където Фон Дайхман имаше значително предимство (73%:42%). Тя бе доста по-ефективна и при точките за пробив, като реализира 5 от 11-те си опита, докато втората ни ракета оползотвори само един от трите брейкпойнта, които се откриха пред нея.

Томова допусна сервисът ѝ да бъде пробит още в първия гейм, който приключи след нейна двойна грешка. Във втория българката направи още две такива и това значително улесни Фон Дайхман, която увеличи преднината си в сета. Тенисистката от Лихенщайн продължи да доминира, като в следващите два гейма даде само две точки на Томова и поведе уверено с 4-0.

Втората ни ракета стигна до първия си геймпойнт, след като навакса пасив от 0-30 в петия гейм, но не успя да се възползва от възможността и Фон Дайхман направи още една крачка към спечелването на сета. Следващият гейм също бе доста равностоен, но при 30-30 квалификантката реализира две поредни точки и по този начин спечели категорично първата част с 6-0 след 29 минути игра.

Фон Дайхман продължи да доминира и в началото на втория сет, повеждайки с 2-0 след нов ранен пробив. В хода на сета Томова успя да намали резултата до 3-2, но след това нейната опонентка успя да пробие отново и увеличи преднината си на 5-2.

Осъзнала, че вече няма какво да губи, втората ни ракета заигра много по-агресивно и тази тактика даде резултат. Томова проби сервиса на опонентката си в осмия гейм, след което спечели и деветия, макар да пропусна три поредни геймпойнта. Фон Дайхман обаче не позволи на българката да осъществи обрат и изигра много силен десети гейм, спечелвайки мача с 6-0, 6-4 след 1 час и 13 минути на корта.