W25 Altenkirchen, втори кръг
Виктория Томова – Нома Ноха Акугуе 7-5, 6-3
Виктория Томова записа втора победа на ITF турнира с награден фонд 25 хиляди долара в германския град Алтенкирхен.
В мач от втория кръг поставената под №7 се справи със 7-5, 6-3 за час и 37 минути игра срещу квалификантката Нома Ноха Акугуе (№838). Ракета №2 на България реализира по два пробива в двата сета. По подобие на първия си мач в Алтенкирхен, и днес Томова направи обрат в първия сет, в който губеше с 2-4. Рибрейк доведе до изравняване на резултата, а още един пробив за 6-5 бе достатъчен за успеха в сета.
Във втората част германката водеше с 3-2 преди Томова да сложи край на мача с пет последователни гейма в своя полза.
На четвъртфинал нейна съперничка със сигурност ще бъде швейцарка, която ще бъде определена от мача между Леони Кюнг и Сюзан Бандеки. В първи кръг Кюнг отстрани първата в схемата Осеан Доден.
В същото време в Анталия продължава успешното представяне на Гергана Топалова. Българката е четвърта в схемата на турнира с награден фонд 15 хиляди долара и вече е на четвъртфинал след категорично 6-2, 6-0 над гъркинята Сапфо Сакелариди (№703), която бе минала през квалификациите.
По-късно днес Топалова и Петя Аршинкова излизат на четвъртфинал на двойки срещу италианките Аурора Зантедески и Ариана Зукини.