И на Ролан Гарос Серина Уилямс не разочарова с външния си вид. По традиция на турнирите от Големия шлем 23-кратната „мейджър“ шампионка винаги впечатлява с атрактивна визия.
Тази година американката го направи с маратонките си, които са в цвета на тенис топката. По тях има и много детайли, които можете да откриете само при близък план.
Моделът на Nike, изработен за Серина, включва името на дъщеря ѝ Олимпия и това на съпруга ѝ Алексис в сърце, силует на Айфеловата кула, „горяща“ тенис топка, както и силуети на тенисисти в сребристата част от обувката. На нея е изписано и „QUEEN“, в превод: „кралица“.
На маратонките могат да се видят и фразите: „Никога не спирай да се бориш“ и „Je ne m’arrêterai jamais“, в превод: „Никога няма да спра“.
Разбира се, обувките са в перфектен синхрон и с роклята, която легендарната тенисистка носи на клея в Париж.
С новите обувки Уилямс вече записа две победи в Париж – над румънките Ирина-Камелия Бегу и Михаела Бузарнеску. В трети кръг тя ще срещне сънародничката си Даниел Колинс.