Шоуто на Монфис продължава, даде само 5 гейма на Бублик

Australian Open, втори кръг
Гаел Монфис – Александър Бублик 6-1, 6-0, 6-4

Гаел Монфис е на 35 години, но в момента изглежда в най-добрата си форма от много дълго време насам. В сряда вечер французинът излезе на „Маргарет Корт Арена“ в сблъсък срещу Александър Бублик, който бе много очакван заради шоуто, което обикновено демонстрират и двамата. Е, този път шоу имаше само от едната страна на мрежата. Ла Монф загуби само 5 гейма и след по-малко от час и половина на корта продължава убедително напред – 6-1, 6-0, 6-4.

„Движех се много добре, сервирах добре, удрях топката отвсякъде. Всичко бе наред в играта ми и му беше трудно срещу мен“, каза световният №20, който в началото на пандемията бе изпаднал в доста труден период и дори обмисляше оттеглянето си от тениса. В последните месеци обаче той отново се наслаждава да бъде на корта и това се отразява на резултатите му. „Имаше тежки моменти за мен, но наистина се завърнах.“

11 аса, 6 пробива от 15 възможности, 34 уинъра и само 9 непредизвикани грешки – това е само част от впечатляващата статистика на Монфис в поне на теория много коварния мач с Бублик.  Представителят на Казахстан обаче бе далеч от най-доброто си ниво като на практика бе конкурентен единствено в третия сет, в който французинът стигна до единствения брейк за 4-3, след което отрази два от общо четирите шанса за пробив на съперника.

Първите два сета отнеха по-малко от час за поставения под №17, който в тях даде само един гейм на съперника и бързо му демонстрира, че няма да бъде възможно повторение на мача им от Ролан Гарос 2020, когато Бублик спечели в четири гейма.

Така в рамките на два мача Монфис е загубил едва 10 гейма, след като в първи кръг мина през Федерико Кория за 6-1, 6-1, 6-3. В трети кръг следва мач с №16 в схемата Кристиан Гарин, който измъкна в пет сета двубоя си с Педро Мартинес – 6-7(1), 7-6(4), 2-6, 6-2, 6-2.