Въпреки трудния жребий: Зверев прескочи успешно първи кръг в Ню Йорк

US Open, първи кръг
Александър Зверев – Кевин Андерсън 7-6(2) 5-7 6-3 7-5

Жребият в Ню Йорк отреди на Александър Зверев един от най-трудните непоставени съперници в лицето на финалиста от 2017 година Кевин Андерсън, но германецът успя да се справи с предизвикателството в четири сета – 7-6(2) 5-7 6-3 7-5.

Разликата между двамата бе много малка, като Саша впечатли с много стабилно сервиране, в което обичайните двойни грешки бяха много по-малко спрямо асовете. Седмият в света завърши с 19 директни точки от начален удар и 86% спечелени точки при първите си сервиси.

Зверев поведе с брейк за 3-2, който можеше да бъде върнат още в следващия гейм. Андерсън бе почти перфектен в своите подавания до края на сета, като същевременно създаваше проблеми на съперника си от посрещане. Не успя да реализира брейкбола си в шестия гейм, но все пак изравни за 5-5.

След като се стигна до тайбрек обаче представителят на топ 10 бе убедителен – три минипробива и нито една загубена точка на свой сервис – 7-6(2).

Южноафриканецът бе близо до това да изостане с ранен пробив и във втората част, но се измъкна след три дюса в първото си подаване. Двамата влязоха в добър ритъм на начален удар, като серията от сравнително бързи геймове бе прекъсната при 5-5, когато 34-годишният тенисист се възползва от първия си шанс и си издейства правото да сервира за сета. Стори го успешно и изравни резултата в мача – 5-7.

Процентите на вкаран първи сервис и на двамата спаднаха малко в началото на третата част и това моментално се отрази върху продължителността на геймовете.

Андерсън спаси брейкбол в първото си подаване, след което пропиля два свои. При 2-1 Зверев отново стигна до възможност за пробив и този път я реализира – 3-1.

След това и двамата отново възстановиха убедителното си представяне от сервис линията, като при 5-3 Саша затвори сета с гейм на 0.

В четвъртата част петият в схемата загуби само една точка на първи начален удар и само четири на втори, което му гарантира победата и място във втори кръг.

Там той ще срещне Брандън Накашима, който се справи с Паоло Лоренци с 6-3 6-2 7-6(2).