Квитова е във втори кръг на US Open след солидна победа на старта

Us Open, първи кръг

Петра Квитова – Ирина Бегу 6-3, 6-2

Петра Квитова се класира за втория кръг на US Open след победа над румънката Ирина Бегу на старта на турнира.

Двете си размениха по един гейм в началото, след което Квитова стигна до първия пробив в мача и поведе с 3-1. Бегу обаче веднага върна жеста и резултатът отново бе изравнен. Въпреки това чехкинята показа класата си и осъществи още един, решаващ пробив, който ѝ донесе успеха в сета с 6-3.

В началото на втория сет Бегу спечели гейм на нула и изглеждаше, че румънката ще успее да даде отпор на двукратната шампионка на Уимбълдън. Но вместо да разколебае Квитова, това сякаш я амбицира още повече. Сиутацията на корта бързо се обърна на 180 градуса, след като чехкинята направи изумителна серия от пет поредни гейма и така на практика реши мача в своя полза. Бегу върна един гейм, но силите ѝ стигнаха само за това, след което Квитова приключи срещата още с първия си мачбол и така узакони успеха си след 65 минути игра.

Чехкинята записа 2 аса срещу нито един на сметката на опонентката ѝ, а спечелените точки от първи и втори сервис бяха съответно 76% и 58% за Квитова срещу 56% и 40% за Бегу. Освен това румънката пласира само 9 уинъра срещу цели 23 за Квитова.

Следващата опонентка на чехкинята ще бъде победителката от мача между Катерина Козлова и Уитни Осигве.