Андрееску надделя над Сакари и е на финал на Miami Open

Miami Open, полуфинал

Бианка Андрееску – Мария Сакари 7-6(7), 3-6, 7-6(4)

Бианка Андрееску се класира за финала на тазгодишното издание на Miami Open след драматична победа над световната №25 Мария Сакари. Шампионката на US Open за 2019 г. отново демонстрира отново демонстрира много силна воля и спечели четвърти пореден трисетов мач от началото на турнира, след като преди това триумфира по този начин и над Аманда Анисимова, Гарбине Мугуруса и Сара Сорибес Тормо.

В мача за трофея канадката ще се изправи срещу защитаващата титлата Ашли Барти, която снощи елиминира Елина Свитолина.

Мачът започна с гейм на нула за Андрееску, но Сакари възстанови равенството, след което имаше възможност да обърне резултата. Гъркинята обаче пропусна две точки за пробив и Андрееску поведе с 2-1. Следващите минути бяха много силни за канадката, която успя да реализира първия пробив в мача, а впоследствие увеличи преднината си на 4-1. Това обаче не отчая Сакари, а напротив – гъркинята заигра много по-агресивно и също успя да пробие, след което възстанови равенството при 4-4.

До края на сета и двете опонентки спечелиха своите подавания и така се стигна до тайбрек. В него Андрееску поведе с 4-2, но Сакари постепенно обърна развоя на събитията и стигна до сетбол при 6-5, който обаче не успя да раелизира. Малко по-късно пред гъркинята се откри втора възможност за спечелването на сета, но Андрееску отново избегна опасността и спечели три безответни точки, като по този начин триумфира със 7-6(7) в първата част.

Сакари спечели на нула откриващия гейм на втория сет, но след това пропусна брейкпойнт и Андрееску изравни. Канадката обърна резултата като осъществи първия пробив в сета, след което също записа гейм на нула и увеличи преднината си на 3-1.

Противно на развитието на играта обаче веднага след това Сакари изигра най-силния си период в мача. Гъркинята на два пъти проби сервиса на своята опонентка и направи впечатляваща серия от пет поредни спечелени гейма, с която успя да се наложи с 6-3 във втория сет.

В заключителната част Андрееску поведе първа след като спаси две точки за пробив на Сакари, но след това самата тя пропусна брейкпойнт и позволи на гъркинята да изравни. Двете си размениха по един гейм на нула, след което Сакари успя да пробие и да обърне резултата, повеждайки с 4-2. Андрееску обаче вдигна значително темпото и върна пробива, след което отново поведе в резултата при 5-4.

Сакари изравни с нов гейм на нула, а впоследствие отново излезе напред в резултата след като навакса пасив от 0-30 в единадесетия гейм. Андрееску обаче също отговори с гейм на нула, като по този начин резултатът стана 6-6 и за втори път в мача се стигна до тайбрек.

Сакари поведе с 2-1, но след това Андрееску демонстрира много агресивна и динамична игра, която ѝ помогна да направи силна серия и да стигне до четири поредни мачбола при 6-2. Гръцката тенисистка спаси първите два, но при третия си опит Андрееску успя да спечели мача, триумфирайки със 7-6(7), 3-6, 7-6(4) след почти три часа игра.