Сабаленка стартира с чиста победа в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, втори кръг

Арина Сабаленка – Ализе Корне 6-2, 6-4

Арина Сабаленка се класира за 1/8-финалите на турнира в Дубай след победа в два сета над 59-ата в света Ализе Корне. Поставената под №3 белорускиня допусна изравняване от 4-2 във втория сет, но въпреки това не позволи на опонентка си да осъществи обрат и намери място в следващата фаза.

Там Сабаленка ще се изправи срещу победителката от мача между Анет Контавейт и Сорана Кърстя.

Белорускинята имаше сериозно превъзходство при спечелените на ретур точки (41-25), като това бе една от основните причина за нейния успех в днепния мач. Сабаленка показа нетипична за нея несигурност при възможностите за пробив като реализира само седем от 17-те си брейкпойнта (41%), докато Корне се възпозлва от четири от шестте си шанса (67%).

Мачът започна вихрено за Сабаленка, която бързо уби интригата в първия сет като записа три пробива и поведе с 5-0. Корне обаче успя да прекъсне серията на световната №8, а в седмия гейм осъществи истински подвиг като спаси цели пет сетбола и намали резултата на 5-2. Французойката не бе далеч от нов пробив след като поведе с 30-15 в следващия гейм, но Сабаленка успя да стигне до обрат и да спечели сета с 6-2.

Втората част започна с размяна на пробиви, като никоя от опонентките не успя да спечели първите си две подавания. Сабаленка първа успя да натрупа по-сериозен аванс като проби за трети път сервиса на Корне, след което увеличи аванса си на 4-2.

Французойката обаче успя да отговори на високото темпо на третата в схемата и върна пробив, като по този начин отново възстанови равенството. Корне имаше възможност да осъществи обрат след като поведе с 40-30 в деветия гейм, но Сабаленка се измъкна от трудната ситуация и успя да запише много важен пробив.

В оказалия се последен в мача десети гейм белорускинята обърна резултата от 15-30 и по този начин стигна до победата, триумфирайки с 6-2, 6-4 след час и половина игра на централния корт. При последното разиграване съдията отсъди аут, но Сабаленка оспори решението и „ястребовото око“ показа, че топката е добра.