Сабаленка мина лесно през Контавейт и е на 1/4-финал в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, 1/8-финал

Арина Сабаленка – Анет Контавейт 6-3, 6-2

Арина Сабаленка се класира за 1/4-финалите на турнира в Дубай след успех над 24-тата в света Анет Контавейт. Белорускинята затвърди добрата форма, която показа във вчерашния мач, и отново не загуби сет, като по този начин се нареди сред най-добрите осем в надпреварата за втора поредна година.

В следващата фаза първата ракета на Беларус ще се изправи срещу победителката от мача между Ига Швьонтек и Гарбине Мугуруса.

В хода на мача Сабаленка записа повече асове (6-2) и по-малко двойни грешки (2-3) от своята опонентка. Белорускинята имаше значително превъзходство при спечелените на първи сервис точки (29-19), а в същото време оползотвори три от петте си възможности за пробив (60%), докато Контавейт не успя да реализира единствения брейкпойнт, който се откри пред нея.

Сабаленка на два пъти поведе в началото, но Контавейт не ѝ позволи да натрупа преднина и успяваше да изравни. Белорускинята излезе напред в резултата за трети път след гейм на нула, след което осъществи първия пробив в мача и поведе убедително с 5-2. Контавейт намали изоставането си, но световната №8 бързи прекъсна устрема на опонентката си и спечели първия сет с 6-3.

Контавейт спечели откриващия гейм на втория сет, но след това пропусна точка за пробив и Сабаленка възстанови равенството. В третия гейм белорускинята стигна до три поредни брейкпойнта и макар да пропусна два от тях все пак успя да се наложи и да осъществи пълен обрат за 2-1.

Сабаленка увеличи преднината си след гейм на нула, но Контавейт успя да прекъсне серията ѝ и да направи резултата 3-2. Белорускинята обаче спечели шестия гейм, след което направи обрат от 15-40 и поведе с 5-2, доближавайки се само на гейм от победата. Тя дойде само няколко минути по-късно след като Сабаленка записа гейм на нула, оформяйки крайното 6-3, 6-2 само за 61 минути на корта.