Контузия на Барти изпрати Гоф на полуфинал в Рим

Internazionali BNL d’Italia, 1/4-финал

Ашли Барти – Кори Гоф 6-4, 2-1 (отк. Барти)

Световната №35 Кори Гоф се класира за полуфиналите на турнира в Рим, след като отстрани първата поставена Ашли Барти. Австралийката спечели откриващия сет и поведе във втория, но получи контузия, която ѝ попречи да продължи участието си в мача. Така 17-годишната американка достигна до своя първи полуфинал на ниво WTA 1000.

Там нейна опонентка ще бъде победителката от сблъсъка между Ига Швьонтек и Елина Свитолина.

Гоф постави световната №1 под сериозно напрежение още в откриващия гейм, като стигна до три поредни точки за пробив. Барти успя да се измъкне от трудната ситуация и да спечели подаването си, но след това самата тя пропусна брейкпойнт и младата американка изравни резултата.

Световната №35 успя да осъществи първия пробив в мача, но Барти веднага върна жеста и възстанови равенството при 2-2. След края на четвъртия гейм обаче играта трябваше да бъде спряна заради силния дъжд в Рим.

При подновяването на мача Барти осъществи пълен обрат и поведе с 3-2, но Гоф не ѝ позволи да натрупа преднина и отново изравни. Двете си размениха по още един гейм, след което Барти си върна водачеството при 5-4, а в десетия гейм достигна до два поредни сетбола.

Те обаче бяха отразени от Гоф, а впоследствие австралийката пропусна още две възможности за спечелването на сета. Това не отчая Барти, която продължи да атакува и стигна до пети сетпойнт, който успя да реализира и така спечели първата част с 6-4.

Барти спаси брейкпойнт на Гоф и поведе въ втория сет, но американката също спечели първото си подаване и възстанови равенството. Световната №1 поведе с 2-1, но това се оказа последният гейм в мача. След него Барти поиска медицинско прекъсване и стана ясно, че австралийката е получила травма в дясната ръка и няма да може да продължи участието си в двубоя. Така сблъсъкът завърши с победа за Гоф след 65 минути игра на Grand Stand.