Барти даде само 2 гейма на шампионката Азаренка

Western & Southern Open, трети кръг

Ашли Барти – Виктория Азаренка 6-0, 6-2

Световната №1 Ашли Барти изигра много силен мач и загуби само 2 гейма срещу действащата шампионка на Western & Southern Open Виктория Азаренка.

70 минути бяха необходими на австралийката, за да достигне до успеха срещу двукратната шампионка от Големия шлем, която не успя да противодейства по никакъв начин на спечелилата Уимбълдън през тази година.

В първия сет Барти не даде нито един гейм на съперничката си, като загуби само една точка на първи сервис. Серията ѝ от поредни геймове достигна до 10, което означаваше аванс от 4-0 във втория сет, преди Азаренка най-сетне да се разпише в резултата.

Барти пропусна два мачбола в следващия сервис гейм на беларускинята, след което сложи точка на спора на собствен начален удар.

За нея следва мач на четвъртфинал срещу шампионката от Ролан Гарос Барбора Крейчикова, която продължава изумителния си възход на сингъл с победа 6-1, 6-7(5), 6-2 над Гарбине Мугуруса.

Продължава и отличното представяне в последните седмици на Анжелик Кербер. Германката е в топ 8 след обрат 4-6, 6-2, 7-5 над Йелена Остапенко в мач, в който реализира общо 6 пробива. Петра Квитова или Онс Жабур ще бъде следващата съперничка на Кербер.