Синсинати: Кербер спря серия от 7 загуби и отстрани Свитолина

Western & Southern Open, втори кръг

Анжелик Кербер – Елина Свитолина 7-5, 2-6, 6-4

Анжелик Кербер бе загубила последните си седем двубоя срещу Елина Свитолина, но тази серия спря след успех за бившата №1 над поставената под №4 във втория кръг на WTA 1000 турнира в Синсинати.

Германката стигна до трисетов успех след 7-5, 2-6, 6-4, за да стигне до осминафиналите на турнира и така продължава великолепната си форма в последните седмици.

Трикратната шампионка от Големия шлем е спечелила 12 от последните си 13 двубоя – серия, включваща титлата в Бад Хомбург и полуфинал на Уимбълдън.

Мачът между двете бе много равностоен, като в крайна сметка Свитолина завърши дори със 7 точки в повече, но загуби мача. И двете реализираха по 6 пробива, но Кербер бе по-ефективна – 6 от 11 спрямо 6 от 18 за украинката.

7 от общо 12-те пробива в мача дойдоха в първия сет, в който и двете имаха проблеми да печелят сервис геймовете си. Все пак след брейка за 6-5 Кербер се пребори за подаването си при първия сетбол.

Втората част започна с пет поредни гейма за сервиращите, преди Свитолина да спечели следващите три гейма за 6-2.

В решителния сет серия от три поредни пробива за 4-3 даде предимството на германката. Тя затвърди аванса си от втория опит, след което мина през много труден гейм за завършване на мача. При 15-40 тя отрази два шанса за връщане на пробива, преди да реализира първия си мачбол.

За Кербер следва мач срещу победителката от двубоя на Дженифър Брейди и Йелена Остапенко.

От турнира отпадна още една от топ поставените – №7 Бианка Андрееску е аут от надпреварата след 4-6, 2-6 срещу Каролина Мухова след само час и 26 минути игра.

За чехкинята това е пета победа над тенисистка от топ 10 и четвърта през сезона. Тя отстрани Каролина Плишкова и Ашли Барти на Australian Open, както и Наоми Осака в Рим.

Сервисът на Мухова бе ключовият елемент в мача. Тя загуби подаването си само два пъти, като и в двата случая това не бе фатално – ранна размяна на брейкове в първия сет и пробив във втория в момент, в който вече имаше аванс от два брейка. За нея следва мач срещу Белинда Бенчич или Шелби Роджърс.