Бушар е на финал в Истанбул след категорична победа

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, полуфинал

Южени Бушар – Паула Бадоса 6-3, 6-2

Южени Бушар достигна до финала на турнира на WTA в Истанбул след категорична победа в два сета над 94-тата в света Паула Бадоса. Канадката владееше инициативата през почти целия двубой и напълно заслужено достигна до първия си финал в тура от четири години насам.

Мачът започна по чудесен начин за Бадоса, като испанката спечели първите два гейма на нула. Бушар обаче се отърси от шока и осъществи пълен обрат, повеждайки с 3-2. Испанката изравни резултата, но след това Бушар отново направи серия от три поредни гейма, като спечели последния на нула и по този начин триумфира в първия сет.

Втората част отново започна с гейм за Бадоса, но този път нейната опонентка не ѝ позволи да стигне до пробив и изравни. Испанката отново излезе напред в геймовете, но след това Бушар напълно контролираше събитията на корта. Бившата финалистка на Уимбълдън не даде повече геймове на съперничката си и доминираше напълно, като спечели цели пет поредни гейма и приключи мача след 85 минути игра.

Бушар имаше предимство по всички ключови показатели, като най-сериозно бе превъзходството ѝ по отношение на спечелените от втори сервис точки – 55% успеваемост за нея рещу едва 25% за Бадоса. Канадката записа 5 аса, като три от тях дойдоха в последния гейм от мача.

Друг важен показател, по който Бушар доминираше сериозно над своята опонентка, бяха реализираните точки за пробив – 50% срещу 14%. Освен това канадката направи само една двойна грешка, докато тези на Бадоса бяха пет.

В утрешния мач за трофея Бушар ще се изправи срещу румънката Патриция Тиг, която днес надделя над Тереза Мартинцова с 6-3, 6-3. Двубоят е насрочен за 17:00 ч. наше време.