Даниъл Колинс се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос след успех над Жабур

Ролан Гарос, 1/8-финал

Онс Жабур – Даниъл Колинс 4-6, 6-4, 4-6

Американката Даниъл Колинс се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос след като победи в три сета тунизийката Онс Жабур. Първият сет бе много равностоен, като играта вървеше гейм за гейм и никоя от опонентките не успяваше да достигне до пробив. Колинс успя на четири пъти да поведе в сета, но Жабур не ѝ позволи да натрупа преднина.

Веднага след това дойде повратняит момент в сета, като Колинс осъществи решаващ пробив и успя да спечели сета, надделявайки с 6-4.

Вторият сет започна ударно за американката, която в първите три гейма даде само една точка на Жабур и по този начин нтрупа солидна преднина от 3-0. След това обаче съотношението на силите се промени драстично. В играта на Колинс настъпи внезапен спад, докато Жабур започна да играе все по-уверено и прецизно.

Тунизийката доминираше напълно до края на сета и осъществи невероятен обрат, като спечели пет поредни гейма. Колинс върна интригата като намали резултата на 5-4, но след това Жабур прключи сета с гейм на нула и изравни резултата в мача.

Ons Jabeur

В заключителния сет напрежението започна да оказва все по-голямо влияние върху представянето на опонентките, като и двете загубиха първите си два сервис гейма, довеждайки резултата до 2-2. Колинс осъществи пробив и поведе с 4-2, но Жабур веднага върна жеста и равенството отново бе възстановено. В следващите два гейма отново американката беше по-хладнокръвния играч на корта, като първо поведе с 5-4, а след това приключи срещата още с първия си мачпойнт.

Така Колинс си заслужи място на 1/4-финалите на турнира в Париж, където ще се изправи срещу своята сънародничка София Кенин.