Елина Свитолина е на 1/4-финал на Ролан Гарос след чиста победа над Гарсия

Ролан Гарос, 1/8-финал

Елина Свитолина – Каролин Гарсия 6-1, 6-3

Световната №5 Елина Свитолина се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос слд победа в два сета над местната любимка Каролин Гарсия. Феновете на „Филип Шатрие“ оказваха непрестанна подкрепа на своята сънародничка, но Свитолина не се поддаде на напрежението и попадна сред осемте най-добри на тазгодишното издание на турнира в Париж.

Първият сет премина изцяло под диктовката на Свитолина, която започна мача във вихрено темпо и реализира ранен пробив, след който поведе уверено с 3-0. Четвъртият гейм бе доста драматичен, като украинката спаси два поредни геймбола на Гарсия, след което самата тя на два пъти пропусна да приключи гейма в своя полза. В крайна сметка французойката оползотвори третата си възможност и намали изоставането си в сета.

Elina Svitolina

Това изобщо не смути Свитолина, която започна да играе още по-агресивно и в следващите три гейма даде само две точки на своята съперничка, като по този начин спечели категорично сета с 6-1 след 26 минути игра.

Украинката продължи да доминира като започна втория сет с гейм на нула, след което удвои преднината си, макар да пропусна две точки за пробив. Гарсия намали пасива си, но Свитолина реализира нов пробив и поведе убедително с 4-1. Нейната опонентка съкрати пасива си до два гейма, но шампионката от Страсбург записа гейм на нула и така си върна пълния контрол върху събитията на корта, повеждайки с 5-2.

Гарсия отново съкрати изоставането си, а в деветия гейм поведе с 30-15, но Свитолина показа огромно самообладание и не даде повече точки на съперничката си, спечелвайки си място в следващата фаза след 64 минути на корта.

На 1/4-финалите Свитолина ще се изправи срещу победителката от мача между Надя Подороска и Барбора Крейчикова.