Петра Квитова е на 1/4-финал на Ролан Гарос след нова чиста победа

Ролан Гарос, 1/8-финал

Петра Квитова – Джън Шуай 6-2, 6-4

Петра Квитова се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос след убедителна победа в два сета над китайката Джън Шуай. Срещата започна отлично за чехкинята, която наложи много високо темпо още от самото начало и бързо уби интригата в сета, като поведе убедително с 4-0. Шуай върна един гейм, а в шестия имаше възможност за пробив, но не успя да я оползотвори и преднината на Квитова достигна 5-1.

Сценарият се повтори в седмия гейм, но с разменени роли. Квитова достигна до две поредни точки за спечелването на сета, но и двете бяха отразени от Шуай, която впоследствие спечели гейма и намали изоставането си на 5-2. В следващия гейм Квитова отново показа колебания и допусна изравняване от 30-0, но успя да се измъкне от тежката ситуация и да спечели гейма, а заедно с него и сета.

Petra Kvitova

Чехкинята започна силно и втория сет, като отново записа ранен пробив и поведе с 2-0. Шуай отговори с гейм на нула, но Квитова отново възстанови разликата от два гейма. Китайката намали на 3-2, след което Квитова стигна до нов пробив и направи голяма крачка към спечелването на мача, повеждайки с 5-2.

Шуай обаче не възнамеряваше да се предава и върна един гейм, а в деветия спаси мачпойнт и стигна до пробив, намалявайки резултата на 5-4. В този момент Квитова показа защо е една от големите звезди на женския тур. Световната №11 отговори по най-добрия начин на предизвикателството, отправен от нейната опонентка, като записа гейм на нула и по този начин приключи срещата в своя полза след 79 минути игра.

На 1/4-финалите Квитова ще се изправи срещу победителката от мача между Лаура Зигемунд и Паула Бадоса.