Гарбине Мугуруса надделя над Кори Гоф и се класира за 1/8-финалите в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Гарбине Мугуруса – Кори Гоф 7-6(3), 3-6, 6-3

Гарбине Мугуруса записа трисетова победа над Кори Гоф в един от най-интересните мачове от днешната програма на Мастърс турнира в Рим. Испанката изпита значителни затруднения, но въпреки това успя да се наложи и да елиминира още една представителка на САЩ, след като в първия кръг победи Слоун Стивънс.

Мачът започна много добре за Гоф, която спечели три от първите четири гейма, но след това Мугуруса започна да намира ритъма си, като осъществи пробив и доведе резултата до 3-3. Гоф успя да поведе в геймовете още три пъти, но Мугуруса не позволи на американката да се откъсне в резултата и всеки път успяваше да изравни. Сетът стигна до тайбрек, в който Гоф поведе с 3-1, но опитът и класата на Мугуруса казаха своята дума и испанката спечели сета след 7-3.

Garbine Muguruza

Мугуруса поведе във втория сет, но след това Гоф показа много агресивна и динамична игра, която хвана нейната опонентка неподготвена и тийнейджърката поведе уверено с 4-1. Мугуруса отново показа характер и успя да намали пасива си до 3-4, но след това Гоф стигна до нов пробив, който ѝ донесе успеха в сета.

Доброто представяне на американката продължи и в началото на заключителния сет, в който тя веднага стигна до пробив и поведе с 2-0. След това обаче Гоф показа видими признаци на умора, от което Мугуруса се възползва максимално. Атаките на двукратната шампионка от Големия шлем ставаха все по-силни и прецизни и тя осъществи пълен обрат, повеждайки с 4-2.

Гоф намали пасива си, като записа гейм на нула, но силите ѝ не стигнаха за нещо повече. Мугуруса записа нов пробив, като спечели последния гейм на нула, приключвайки срещата по възможно най-категоричния начин.

На 1/8-финалите испанката ще се изправи срещу победителката от сблъсъка между Ирина-Камелия Бегу и Джоана Конта, които играят по-късно днес.