Виктория Азаренка изнесе лекция на София Кенин и е на 1/8-финал в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Виктория Азаренка – София Кенин 6-0, 6-0

Финалистката от US Open Виктория Азаренка се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Рим след като разгроми шампионката на Australian Open София Кенин в най-очаквания мач от днешната програма на турнира при дамите. Белорускинята изнесе перфектен мач и даде сериозна заявка за трофея, докато Кенин има много върху какво да размишлява преди Ролан Гарос.

Първите два гейма по нищо не предвещаваха разгромния резултат. Опонентките се бореха за всяка точка, а Азаренка трябваше да положи сериозни усилия, за да излезе от тях като победител. След това обаче двукратанта шампионка на Australian Open спечели гейм на нула и проби отново за 4-0, като това сякаш напълно демотовира Кенин. В следващите два гейма Азаренка отново нямаше проблеми и приключи сета още с първата си възможност.

Азаренка трябваше да се потруди, за да спечели първия гейм в следващия сет. Белорускинята на три пъти повеждаше, но Кенин неизменно успяваше да изравни преди все пак Азаренка да се наложи. Вторият гейм бе още по-драматичен, като американката спаси цели три точки за пробив, но опитът на Азаренка се оказа решаващ и тя успя да удвои преднината си.

Кенин отново показа дух като спаси два от трите геймбола на Азаренка в третия гейм, но това не се оказа достатъчно. В четвъртия гейм американката отново се бори докрай и спаси още една точка за пробив, но Азаренка не допусна грешка при втората възможност, която се откри пред нея.

В следващите два гейма Азаренка отново не изпита сериозни затруднения и приключи мача само за 62 минути игра. Следващата опонентка на Вика ще бъде 74-тата в света Дария Касаткина.