Мугуруса отново не загуби сет и е в следващия кръг в Мелбърн

Australian Open, трети кръг

Гарбине Мугуруса – Зарина Диас 6-1, 6-1

Гарбине Мугуруса продължи силното си представяне на тазгодишния Australian Open след разгромна победа над 83-тата в света Зарина Диас. Първата ракета на Испания доминираше категорично през целия мач и се класира за следващата фаза без особени проблеми.

Там може да видим мач между нея и Наоми Осака в случай, че японката победи Онс Жабур по-късно днес.

Предимството на Мугуруса бе най-ясно изразени по отношение на спечелените на първи сервис точки, където тя записа 71% успеваемост срещу 35% за Диас. Двукратанта шампионка от Големия шлем спечели пет от осемте си брейкпойнта (63%), докато нейната опонентка не успя да оползвотвори нито една от петте си възможности за пробив. Мугуруса се справи по-добре и на сервис, като регистрира повече асове (3-0) и не допусна нито една двойна грешка.

Диас първа взе преднина в мача, но Мугуруса обърна резултата след два поредни гейма на нула. Испанката продължи да доминира и при следващата почивка в сета вече водеше убедително с 4-1. В шестия гейм Диас стигна до три поредни точки за пробив, но всички тя бяха спасени от Мугуруса, която увеличи аванса си.

Впоследствие пред световната №14 се откриха три поредни сетпойнта. Мугуруса пропусна първата, но след това оплзотвори втората си възможност и спечели сета с 6-1.

Испанката продължи да играе много по-добре и във втората част и успя сравнително лесно да натрупа комфортна преднина от 3-0. Диас намали изоставането си, а в петия гейм стигна до точка за пробив, която обаче бе спасена от Мугуруса и испанката възстанови разликата от три гейма при 4-1. Миналогодишната финалистка в турнира отново проби сервиса на казахстанката след гейм на нула, а в седмия отрази още един брейкпойнт и осъществи обрат, оформяйки крайното 6-1, 61 след едва 56 минути игра.