Ига Швьонтек отчая Мартина Тревизан и е на полуфинал на Ролан Гарос

Ролан Гарос, 1/4-финал

Ига Швьонтек – Мартина Тревизан 6-3, 6-1

Ига Швьонтек се класира за полуфиналите на Ролан Гарос след убедителна победа в два сета над италианката Мартина Тревизан. Полякинята, която елиминира голямата фаворитка Симона Халеп, отново показа чудесна игра и съвсем заслужено попадна сред четирите най-добри сред дамите на тазгодишния Ролан Гарос.

Мачът започна много добре за Тревизан, която осъществи ранен пробив и поведе с 2-0. Швьонтек намали пасива си, но Тревизан отново възстанови разликата след гейм на нула. Това обаче се оказа последният повод за радост за италианката до края на сета.

Швьонтек намали на 3-2, след което възстанови равенството, макар да пропиля две поредни точки за пробив в шестия гейм. Полякинята псъществи пълен обрат след гейм на нула, а след това покачи преднината си на 5-3. В деветия гейм Швьонтек отново показа много здрави нерви като спаси две поредни точки за спечелването на гейма от страна на Тревизан. Италианката също показа боен дух като отрази два сетбола, но при третия си опит Швьонтек не допусна грешка и приключи сета при 6-3 в своя полза.

Вторият сет започна с гейм за Швьонтек, след което полякинята спаси три геймбола на Тревизан и удвои преднината си. Световната №53 продължи да доминира и наорави резултата 3-0, след което Тревизан прекъсне нейната серия от осем поредни спечелени гейма и намали пасива си.   Италианката опита да използва момента да подложи на натиск своята опонентка, но Швьонтек демонстрира изключително силна за нейните 19 години психика и не загуби самообладание в нито един момент до края на срещата. Полякинята продължи да превъзхожда Тревизан и направи нов пробив, спечелвайки три поредни гейма.

По този начин Швьонтек си осигури място на полуфиналите, където ще се изправи срещу аржентинката Надя Подороска, която днес елиминира Елина Свитолина.