Петра Квитова мина и през Зигемунд и се класира за полуфиналите на Ролан Гарос

Ролан Гарос, 1/4-финал

Петра Квитова – Лаура Зигемунд 6-3, 6-3

Петра Квитова записа пета поредна победа без загубен сет на тазгодишния Ролан Гарос и се класира за полуфиналите на турнира за втори път в кариерата си. Чехкинята отново показа превъзходен тенис и надделя категорично над 66-тата в света Лаура Зигемунд, като по този начин продължи да мечтае за третата си титла от Големия шлем.

Мачът започна по перфектен начин за Квитова, която поведе след гейм на нула, но Зигемунд изравни след много силен втори гейм. Чехкинята обаче продължи да доминира, като първо си върна преднината след нов гейм на нула, а след това осъществи пробив и поведе комфортно с 4-1. Зигемунд опита да отговори на предизвикателствтото и да намали пасива си, но Квитова не загуби самообладание и успя да поддържа тази разлика до края на сета, триумфирайки с 6-3 след 34 минути игра.

Силната серия за Квитова продължи в началото на втория сет, когато световната №11 осъществи ранен пробив и поведе с 2-0. Зигемунд обаче върна жеста и изравни резултата, като след това двете си размениха по още един гейм за 3-3.

Веднага след това Квитова нанесе своя съкрушителен удар, като спечели два поредни гейма на нула и  поведе с 5-3. В края на следващия гейм чехкинята си позволи леко отпускане и пропусна един от двата поредни мачпойнта, до които достигна, но при втория си опит беше безгрешна и оформи крайното 6-3, 6-3.

В хода на мача Квитова записа шест директни точки от сервис, докато Зигемунд не успя да направи това нито веднъж. Едно от големите предимства на чехкинята бяха спечелените точки на втори сервис, където тя записа 52% успеваемост срещу едва 32% на нейната опонентка. Квитова бе много по-ефективна и в сервис геймовете си, като спечели 78% от тях, докато при Зигемунд процентът беше значително по-нисък – 44%. Освен това Квитова записа 22 уинъра срещу 12 за германката.

На полуфинала Квитова ще се изправи срещу победителката от мача между Даниъл Колинс и София Кенин.