Изненада в Тенерифе: №1 Свитолина отпадна още на старта

Голяма изненада още в първия кръг на WTA 250 турнира в Тенерифе. Поставената под №1 в надпреварата Елина Свитолина отпадна след поражение в три сета от талантливата колумбийка Мария Камила Осорио Серано след 7-5, 3-6, 2-6 за малко над 2 часа на корта.

Всъщност, двубоят им започна във вторник вечер и след обрат от 1-4 гейма украинката спечели първата част преди мачът да бъде прекъснат заради тъмнина. На дневна светлина обаче нещата не бяха толкова позитивни за световната №6, която в Индиън Уелс загуби на осминафинал от Джесика Пегула.

Подновяването на двубоя стартира добре за украинката, която проби още в откриващия гейм на втория сет, но от 2-0 загуби следващите пет гейма. При 5-3 колумбийката отрази брейкбола и успя да реализира първия си сетбол.

В решителната част проблемите на втори сервис за Свитолина бяха прекалено големи и това доведе до цели три пробива на съперничката. Първият бе върнат, но след 2-2 световната №6 не взе нито гейм повече.

Така Осорио Серано си гарантира първа победа над тенисистка от топ 10 в един много сполучлив сезон, в който направи скок от №186 до №63. За нея следва мач с Маяр Шериф, която победи с 6-2, 6-0 Лукреция Стефани.

С поражението на Свитолина, във втори кръг най-високопоставената остава №4 Камила Джорджи. Единствената друга поставена, която продължава напред, е №7 Клара Таусон.

В друг мач от деня Ана-Каролина Шмидлова стигна до четвърти четвъртфинал през сезона след 6-2, 7-5 над румънката Жаклин Кристиан, която в първи кръг отстрани №2 в схемата Тамара Зиданшек.