Йелена Остапенко отстъпи пред Нао Хибино след два тайбрека в Страсбург

Internationaux de Strasbourg, 1/4-финал

Йелена Остапенко – Нао Хибино 6-7, 6-7

Нао Хибино записа победа в два сета срещу Йелена Остапенко на 1/4-финалите на турнира на WTA в Страсбург. Мачът започна чудесно за латвийката, която поведе с 2-0, но Хибино върна пробива и изравни резултата. Остапенко реализира нов пробив и поведе с 4-2, но японката отново се измъкна от трудната ситуация и възстанови равенството, след което успя да осъществи пълен обрат и за пръв път в мача поведе резултата при 5-4.

В следващия гейм Остапенко стигна до три поредни точки за спечелване на гейма. Първите две бяха спасени от Хибино, но при третия си опит шампионката на Ролан Гарос за 2017 г. не допусна грешка. Двете си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек.

В него Хибино веднага взе инициативата, като демонстрира почти перфектна игра и поведе с 5-0. Остапенко намали на 5-2, но нейната опонентка не ѝ даде повече точки и така сетът приключи с успех за японката.

Следващият сет започна със спечелен гейм от страна на Хибино, но Остапенко изравни. Японката отново излезе напред след гейм на нула, но след това Остапенко показа най-добрата си игра. Латвийката наложи много високо темпо, за което Хибино нямаше отговор, и натрупа солидна преднина, повеждайки с 5-2.

Ситуацията изглеждаше безнадеждна за Хибино, но 84-тата в ранглистата сътвори невероятен обрат, като спечели четири поредни гейма и поведе с 6-5. В следващия гейм обаче Остапенко не позволи на опонентката си да достигне до мачпойнт и така се стигна до равенство и нов тайбрек.

В него отново японката бе по-съсредоточена и прецизна, като поведе с 4-1, след което успя да поддържа тази разлика до краното 7-4.

Така Хибино намери място на полуфиналите на турнира, където ще се изправи срещу Елена Рибакина.