Пегула разгроми Плишкова на 1/8-финалите в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, 1/8-финал

Джесика Пегула – Каролина Плишкова 6-0, 6-2

Световната №36 Джесика Пегула изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона като разби втората поставена на WTA 1000 в Дубай Каролина Плишкова само за 53 минути игра. Американката пое контрола върху мача от самото начало и записа сет на нула срещу бившата №1 в света, след което продължи да доминира и заслужено намери място в следващата фаза.

Там американката ще се изправи срещу победителката от мача между Елизе Мертенс и Каролин Гарсия.

Двете опонентки записаха по два аса, но Плишкова направи цели седем двойни грешки срещу само една на Пегула. Американката реализира повече точки на сервис (27-18), но най-сериозно бе превъзходството ѝ по отношение на спечелените на ретур (30-11). Пегула бе много по-ефективна и при възможностите си за пробив, като спечели шест от осемте си брейкпойнта (75%), докато Плишкова оползотвори един от своите два (50%).

Четвъртфиналистката от Australian Open спечели убедително откриващия гейм, след което реализира първия пробив в мача и поведе с 2-0. Плишкова имаше възможност да намали резултата, след като изравни от 15-40 в третия гейм, но Пегула не позволи това да се случи и продължи да трупа преднина. Това се оказа повратният момент в сета, тъй като в следващите три гейма американката даде само три точки на Плишкова и спечели категорично първата част с 6-0 за едва 20 минути.

Противно на развитието на мача вторият сет започна по-добре за Плишкова, която записа единствения си пробив в мача и поведе с 2-0. Пегула обаче отговори с гейм на нула, след което отрази три брейкпойнта на чехкинята и възстанови равенството. Американката реализира нов пробив като в следващите два гейма даде само една точка на Плишкова и поведе с 4-2. Световната №36 продължи да играе по-добре и до края не даде повече геймове на именитата си опонентка, надделявайки с 6-0, 6-2.