Кербер сломи Квитова и се класира на финал в Бад Хомбург

Bad Homburg Open, полуфинал

Петра Квитова – Анджелик Кербер 6-3, 4-6, 6-7(3)

Анджелик Кербер достигна до финала на WTA 250 турнира в Бад Хомбург, след като надделя над първта в схемата Петра Квитова в последния мач от днешната програма на надпреварата. Подобно на сблъсъка ѝ с Аманда Анисимова по-рано днес, на германката отново ѝ се наложи да прави обрат, но се справи с трудната задача и се доближи значително до първия си трофей за сезона.

Нейна опонентка в заключителния сблъсък ще бъде Катерина Синякова, която победи Сара Сорибес Тормо с 6-2, 6-4 в другия полуфинал.

Двете опонентки си размениха по един гейм на нула в началото на първия сет, след което Квитова заигра с много повече скорост и успя да натрупа солидна преднина от 4-1. Това се оказа повратният момент в сета, тъй като чехкинята успя да съхрани тази разлика и надделя с 6-3.

Вторият сет започна по аналогичен начин, като при равенство след първи те два гейма Квитова реализира пробив и поведе с 3-1. Този път обаче Кербер успя да отговори по чудесен начин на предизвиактелството на своята опонентка и в следващите три гейма ѝ даде само четири точки, осъществявайки пълен обрат за 4-3. Квитова успя да изравни, но първата ракета на Германия отговори с гейм на нула, след което записа решаващ пробив и спечели сета с 6-4.

Световната №12 успя да пробие в началото на заключителния сет, но Кербер отново успя да обърне резултата и поведе с 3-2. Този път Квитова реагира значително по-добре, в сравнение с предходния сет, и си върна водачеството, но нейната опонентка също записа два поредни спечелени гейма и направи резултата 5-4 в своя полза. Чехкинята обаче възстанови равенството, след което и двете реализираха по един пробив и така се стигна до тайбрек.

В него умората на Квитова вече бе съвсем очевидна, докато Кербер продължи да играе на много високо ниво и стигна до четири поредни мачбола. Двукратната шампионка на Уимбълдън спаси първия, но при следващата си възможност представителката на домакините зарадва феновете по трибуните и триумфира с 3-6, 6-4, 7-6(3) след два часа на корта.