Кристина Младенович е на четвъртфинал в Лион

Open 6eme Sens Metropole de Lyon, 1/8-финал

Кристина Младенович – Маргарита Гаспарян 6-4, 6-2

Световната №53 Кристина Младенович се класира за 1/4-финалите на WTA 250 турнира в Лион след убедителна победа в два сета над Маргарита Гаспарян. Французойката допусна обрат в първия сет, но въпреки това успя да си върне контрола върху мача и заслужено стигна до победата.

В следващата фаза поставената под №4 Младенович ще се изправи срещу победителката от мача между Стефани Вьогеле и Паула Бадоса.

Младенович направи повече двойни грешки от Гаспарян (3-6), но за сметка на това спечели много повече точки на първи сервис (30-17), както и на ретур (24-13). Французойката бе почти безгрешна при възможностите си за пробив като реализира четири от петте си брейкпойнта (80%), докато Гаспарян стигна до два шанса за пробив и реализира един от тях.

Младенович проби още в първия гейм, след което увеличи преднината си на 2-0. Гаспарян намали резултата, но след това французойката отново възстанови разликата от два гейма.

Впоследствие обаче намиращата се на 131-во място в ранглистата рускиня изигра най-силния си период в мача и реализира пробив, с който осъществи пълен обрат и поведе с 4-3. В осмия гейм Гаспарян стигна до нов брейкпойнт, но Младенович избегна опасността и възстанови равенството. Начинът, по който излезе от трудната ситуация, изглежда даде увереност на французойката и тя реализира решаващ пробив, като в следващите два гейма даде само две точки на Гаспарян и надделя с 6-4.

Вторият сет започна с гейм за Гаспарян, но от този момент нататък Младенович беше пълна господарка на корта. Бившата №10 в света на два пъти проби сервиса на рускинята и на практика реши всичко като натрупа комфортна преднина от 5-1. Гаспарян намали резултата, но победата на Младенович вече бе само въпрос на време и тя оформи крайното 6-4, 6-2 след 1 час и 20 минути игра.