Мария Сакари започна с чиста победа в Абу Даби, Контавейт отпадна

Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open, първи кръг

Мария Сакари – Анастасия Потапова 6-4, 6-2

Вероника Кудерметова – Анет Контавейт 7-5, 6-1

Световната №22 Мария Сакари започна с победа в два сета участието си на турнира в Абу Даби. Гъркинята, която е девета поставена в схемата, победи 101-вата в света Анастасия Потапова и се класира за втория кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу победителката от мача между Кори Гоф и Улрике Ейкери.

Сакари бе много ефективна на сервис, като записа 7 аса и само една двойна грешка, а при Потапова те бяха цели 6. Най-силното оръжие на Сакари бяха спечелените на първи сервис точки, където гъркинята бе почти безгрешна със своите 90% успеваемост, докато нейната опонентка регистирира доста по-скромните 61%.

Потапова спечели откриващия гейм, но Сакари бързо взе инициативата като реализира пробив и поведе с 3-1. От този момент нататък сетът вървеше гейм за гейм и никоя от опонентките не записа пробив. Потапова имаше три поредни шанса да го стори като поведе с 40-0 в десетия гейм, но Сакари показа класата си и се измъкна от трудната ситуация, приключвайки сета още при първата си възможност.

Потапова поведе във втория сет след като спаси точка за пробив на своята опонентка, но това не разколеба Сакари. Напротив – гъркинята демонстрира много бърза и агресивна игра, с която не остави никакви шансове на противничката си и на практика реши мача, повеждайки с 5-1. Потапова върна един гейм, но Сакари бързо разби надеждите ѝ за обрат и приключи мача при 6-4, 6-2 в своя полза след час и половина игра.

По-рано днес Вероника Кудерметова елиминира десетата в схемата Анет Контавейт след успех със 7-5, 6-1. Мачът започна с гейм за естонката, но Кудерметова реализира първия пробив в срещата и постигна обрат преди Контавейт да изравни за 2-2. След това резултатът вървеше гейм за гейм до 5-5, когато Кудерметова достигна до решаващ пробив и триумфира в първия сет.

Във втората част рускинята доминираше напълно и бързо уби интригата, повеждайки с 5-0. Контавейт записа почетен гейм, но това бе крайно недостатъчно и веднага след това нейната опонентка оформи финалното 7-5, 6-1 в своя полза.