Векич спечели 9 поредни гейма, но загуби в Абу Даби

Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open, първи кръг

Бернарда Пера – Дона Векич 7-6(10), 2-6, 6-4

Хърватката Дона Векич загуби мача си от първия кръг на WTA 500 турнира в Абу Даби след 6-7(10), 6-2, 4-6 срещу американката Бернарда Пера.

Двубоят продължи над 3 часа, а Векич определено ще съжалява дълго с оглед на предимството, което имаше и в трите сета. В първата част Векич спечели общо 8 точки поведе и сервираше за сета при 5-4, но въпреки това се оказа губеща след маратонския тайбрек, завърши 12-10 за №62 в света. В него Векич пропусна два сетбола и спаси три, но не и четвъртия.

Във втората част Пера поведе с 2-0, но хърватката намери своята игра и записа серия от 9 поредни гейма. И аванс от 4-1 в решителния сет обаче не бе достатъчен за победата, защото последва много нервна игра, няколко двойни грешки и в крайна сметка нито гейм повече за световната №32 до края на двубоя.

В следващия кръг Пера ще играе с победителката от мача между Сара Сорибес Тормо и Надя Подороска, а Векич ще концентрира подготовката си върху Australian Open.