Петра Квитова и София Кенин се класираха за следващия кръг на Ролан Гарос

Roland Garros, втори кръг

Петра Квитова – Жасмин Паолини 6-3, 6-3

Ана Богдан – София Кенин 6-3, 3-6, 2-6

Петра Квитова се класира за третия кръг на Ролан Гарос след комфортна победа в два сета на италианката Жасмин Паолини. Мачът започна много силно за чехкинята, която взе инициативата с ранен пробив и поведе уверено с 3-0. Паолини върна един гейм, но Квитова отново проби и увеличи преднината си на 5-1.

Паолини спечели следващия гейм, а след това спаси два сетбола, преди да достигне до първия си пробив в мача и да доведе резултата до 5-3. Квитова обаче не позволи на италианката да застраши нейното водачество и спаси две точки за пробив в деветия гейм, преди да успее да реализира третата си точка за спечелването на сета и да оформи крайното 6-3.

Вторият сет започна с гейм за Паолини, но нейната опонентка изравни резултата. В третия гейм италианката спаси цели четири точки за пробив, преди Квитова все пак да успее да стигне до обрат. След това мачът се движеше гейм за гейм до 3-3, когато настъпи повратният момент в срещата.

В седмия гейм Квитова стигна до три поредни точки за пробив, като първите две бяха спасени от Паолини, но при третия си опит чехкинята постигна своята цел. Това сякаш пречупи духа на 94-тата в света и Квитова спечели сравнително лесно следващите два гейма, за да приключи мача при 6-3, 6-3 в своя полза.

Така двукратната шампионка на Уимбълдън се класира за трети кръг, където ще срещне канадката Лейла Фернандес.

Petra Kvitova

София Кенин също си осигури място в следващата фаза след обрат срещу Ана Богдан. Румънката започна много силно срещата и поведе с 2-0, но шампионката на Australian Open върна пробива и възстанови равенството. Двете си размениха по още един гейм, преди Богдан да съкруши световната №6 със зрелищен пробив, който ѝ донесе успеха в сета с 6-3.

Вторият сет започна значително по-добре за Кенин, която поведе с 3-1. Богдан обаче внезапно вдигна темпото и записа зрелищен пробив, печелейки два поредни гейма на нула. Вместо да се обезвери от негативното за нея развитие на гейма Кенин се мобилизира и направи серия от три поредни гейма, като по този начин спечели сета с 6-3 и изравни резултата в мача.

Sofia Kenin

Американката запази отличното си темпо и в заключителния сет, като поведе с 3-0 и напълно пое контрола върху събитията на корта. Богдан върна един гейм, но Кенин отново проби и увеличи преднината си на 5-1. Следващият гейм обаче се разви много разочароващо за американката, която пропусна три поредни мачпойнта, а впоследствие Богдан спечели гейма. В осмия гейм ролите бяха разменени и Кенин спаси три точки за пробив, преди да приключи мача с четвъртата си възможност.

В следващия кръг американката ще се изправи срещу друга румънка – 142-рата в света Ирина Бара.