Осма поредна победа: Бадоса се справи и със Сакари

WTA Finals, групова фаза
Паула Бадоса – Мария Сакари 7-6(4), 6-4

Паула Бадоса продължава с великолепното си представяне в края на сезона. Испанката записа осмата си поредна победа, след като във втория кръг от груповата фаза на Финалите на WTA  надделя със 7-6(4), 6-4 над Мария Сакари.

За испанката това е втори успех в турнира. Така тя изчаква другия мач между Арина Сабаленка и Ига Швьонтек, за да знае, дали си гарантира предсрочно място на полуфиналите в турнира.

Това бе първият мач между нея и гъркинята, като той се очакваше с голям интерес заради победите им в първия кръг, и заради добрата форма. Бадоса отново показа, че през този сезон е сред най-добрите. Това бе нейна 20-а победа от 28 мача с по-високоранкирани съпернички, както и шести успех над тенисистка от топ 10.

Двубоят със Сакари със сигурност бе по-труден за Бадоса от впечатляващото 6-4, 6-0 над Арина Сабаленка, но крайният резултат отново бе успех в два сета. Испанката реализира само 3 от 12-те си точки за пробив, като в същото време едва два пъти допусна да загуби собственото си подаване.

Голямото оръжие за победителката бе първият сервис, тъй като пласираше много от началните си удари и печелеше 71% от тях. Сакари завърши мача с 25 уинъра спрямо 23 на Бадоса, но испанката бъркаше много по-рядко – 22 пъти спрямо цели 49 при гъркинята.

Сакари успя да се върне в борбата за първия сет от 2-5, но тайбрекът започна с 4-0 за съперничката ѝ, която използва втория от трите си сетбола, за да сложи край на частта с форхенд уинър по диагонала след 67 минути игра.

Тя задържа устрема и в началото на втората част, когато постигна ценния пробив. Бадоса спаси два брейкбола за 3-1, а малко след това Сакари мина през 10-минутен гейм, за да спаси 6 точки за пробив за 3-2.

Гъркинята стигна до изравняване за 4-4, но грешките ѝ продължиха и позволиха на Бадоса отново да излезе напред при 5-4. Тя трябваше да отрази още една възможност за изравняване, преди да реализира третия си мачбол с бекхенд по диагонала.