Пегула продължава да е кошмар за Плишкова и на трева

Bett1Open, втори кръг

Джесика Пегула – Каролина Плишкова 7-5, 6-2

Джесика Пегула продължава да е истински кошмар за Каролина Плишкова през сезон 2021. В мач от втория кръг на WTA 500 турнира в Берлин американката отстрани четвъртата в схемата след 7-5, 6-2.

Това бе четвърти мач между двете през сезона и четвърта победа на Пегула след успехите ѝ в Доха, Дубай и Маями. На тревата в германската столица чехкинята отново се оказа губеща след само час и 15 минути – период, в който Плишкова направи 28 непредизвикани грешки, сред които и драйв воле при сетбола в първия сет и ужасен форхенд при първия мачбол.

В първата част Плишкова стигна до обрат от 0-2 до 4-2, но до края взе само още един гейм. Вторият сет стартира с пробив за световната №10, който обаче бе моментално върнат. От 2-2 Пегула напълно пое контрола и взе последните четири гейма в мача.

Нейна съперничка на четвъртфиналите ще бъде Виктория Азаренка, която победи с 6-3, 7-5 Анжелик Кербер, оставяйки домакините без представителка в топ 8.

Напред продължава и Гарбине Мугуруса след 6-4, 6-3 над четвъртфиналистката от Ролан Гарос Елена Рибакина. Нейна следваща съперничка ще бъде Ализе Корне, а останалите четвъртфинали противопоставят Белинда Бенчич – Екатерина Александрова и Медисън Кийс – Людмила Самсонова.