И Зверев се прости с надеждите за трофей в Хале, остана само един поставен

Noventi Open, втори кръг

Александър Зверев – Юго Умбер 6-7(4), 6-3, 3-6

Ден, след като Роджър Федерер се прости с надежди за 11-и трофей в Хале, аут от германския турнир е и голямата местна надежда за титлата Александър Зверев.

Третият в схемата напусна надпреварата след поражение от Юго Умбер в три сета, доминирани изцяло от сервиращите. Зверев завърши двубоя с 20 аса, но и това не бе достатъчно срещу талантливия французин, който на свой ред си служеше отлично със своя левичарски сервис, донесъл му 10 директни точки.

И двамата поддържаха високи проценти на точки на първи и втори сервис, като реализираха само по един пробив. За високото ниво говори и фактът, че постигнаха общо 79 уинъра и направиха само 26 непредизвикани грешки.

С оглед на едва двата пробива в мача, тайбрекът в края на първия сет се оказа ключов. В него Умбер наложи волята си преди Зверев да се върне в мача след ранен пробив във втората част.

В решителната част №31 в световната ранглиста реализира единствения си в целия мач шанс за пробив, с който поведе за 3-1 и до края измъкна сервис геймовете си, за да запише третата си победа над тенисист от топ 10.

„Означава много за мен, една от най-големите победи в кариерата ми. Горд съм със себе си. Имах добър подход, исках да бъда позитивен на корта. Всекидневната ми работа дава резултати“ – коментира французинът след успеха.

Съперникът на Умбер на четвъртфиналите ще бъде Себастиан Корда, който по-рано днес в мач, продължил 2 часа и 40 минути, отстрани друг поставен в лицето на Кей Нишикори след 2-6, 6-3, 7-5.

Всъщност до топ 8 на турнира стигна едва един поставен – №4 Андрей Рубльов, който ще играе с Филип Колшрайбер в следващия кръг. Маркос Гирон и Феликс Оже-Алиасим ще спорят помежду си в най-горната четвъртина, а в най-долната Лойд Харис ще срещне Николоз Басилашвили, победил с 6-2, 7-5 Артур Риндеркнеш.