Петра Квитова започна участието си на Ролан Гарос с чиста победа

Roland Garros, първи кръг

Петра Квитова – Осеан Доден 6-3, 7-5

Петра Квитова започна участието си на тазгодишния Ролан Гарос с победа в два сета срещу представителката на домакините Осеан Доден. Чехкинята изпита затруднения във втория сет, но въпреки това запази контрола върху мача и не допусна изненада срещу 118-тата в света.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Квитова, която поведе с гейм на нула, но Доден успя да възстанови равенството. Чехкинята успя да поведе още два пъти, но Доден не ѝ позволи да стигне до пробив и успяваше да изравни, довеждайки резултата до 3-3.

Квитова осъществи обрат и поведе в резултата след гейм на нула, след което увеличи преднината си като реализира втората си точка за пробив в осмия гейм. Двукратната шампионка на Уимбълдън продължи да играе силно, като в следващия гейм даде само точка на опонентката си и приключи сета още с първата си възможност.

Petra Kvitova

Квитова спечели четвърти пореден гейм в мача и излезе напред във втория сет, но Додин осъществи обрат и поведе с 2-1, като по този начин взе инициативата в сета. Квитова обаче не позволяваше на опонентката си да увеличи своята преднина на повече от един гейм. Малко по-късно двете си размениха по един гейм на нула, довеждайки резултата до 4-4. Додин отново излезе напред, след като Квитова пропусна точка за пробив в деветия гейм, но след това чехкинята записа нов гейм на нула и така се стигна до ново равенство при 5-5.

В следващите два гейма опитът и класата на Квитова си проличаха. Тя първо поведе с 6-5, реализирайки втората си точка за пробив, а в следващия гейм бе почти безгрешна, като имаше нужда от само един мачпойнт, за да узакони успеха си.

Във втори кръг Квитова ще се изправи срещу победителката от мача между Альона Болсова и Жасмин Паолини.